,,Majowe święta” – projekt edukacyjny

Z okazji trzech majowych świąt państwowych uczniowie klas 1-3 realizowali projekt edukacyjny ,,Majowe święta”. Jego celem było rozbudzenie uczuć patriotycznych poprzez przybliżenie historii i znaczenia tych świąt.

W ostatnich dniach kwietnia każda klasa wykonała flagę, wykorzystując różnorodne techniki. Podczas wspólnego spotkania uczniowie pięknie odśpiewali ,,Mazurka 3 Maja” oraz recytowali patriotyczne wiersze. Podczas zajęć oglądali edukacyjne filmy, tworzyli lapbooki oraz rozwiązywali quizy.

Wszystkie działania podejmowane w ramach projektu przyczyniły się do kształtowania u dzieci poczucia przynależności narodowej oraz postawy patriotycznej.

Magdalena Zapłata

W klasie 3W odbyło się wyjątkowe wydarzenie związane z patriotyzmem. Dzieci wzięły udział w projekcie edukacyjnym, który miał na celu rozwijanie świadomości narodowej i kształtowanie postaw obywatelskich. Uczniowie rozwiązywali zadania, quizy związane z historią, geografią i kulturą Polski. Pytania dotyczyły symboli narodowych, ważnych wydarzeń historycznych oraz ciekawostek związanych z naszym krajem. Dzieci miały okazję wykazać się kreatywnością, malując ogromną kolorowankę związaną z Polską. Na rysunku pojawiły się m.in. wizerunek orła, biało-czerwone flagi, portrety słynnych Polaków, bohaterowie legend oraz znane pomniki i budowle związane z polskimi miastami. Z okazji świąt majowych dzieci z klasy 3W i oddziału „0” wzięły udział w uroczystym apelu. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali patriotyczne piosenki.

Projekt patriotyczny był nie tylko okazją do nauki, ale również do zacieśnienia więzi między uczniami oraz do wyrażenia miłości do ojczyzny. Mamy nadzieję, że takie inicjatywy będą kontynuowane  w przyszłości, aby młode pokolenie mogło z dumą nosić barwy narodowe.

Renata Frąckowiak

Zawsze aktywne