Światowy Dzień Pszczoły

20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczoły. Z tej okazji pani Kamila Czamańska zorganizowała dla dzieci z oddziałów przedszkolnych zajęcia tematyczne.

Opowiedziała o pszczołach i ich pracowitym życiu. Dzieci miały możliwość, by zobaczyć, jak wygląda prawdziwy ul od środka. Wychowawczyni młodszej grupy przedstawiła pracę pszczelarza. Zademonstrowała strój pszczelarski i akcesoria potrzebne do pracy przy pszczołach. Przedszkolaki dowiedziały się, jak powstaje miód, mogły go nawet skosztować. Na koniec zajęć pani Kamila przygotowała niespodziankę i przebrała się w strój pszczoły. Każde dziecko otrzymało drobny upominek (miód w misiowym słoiczku i zakładkę z ciekawostkami o pszczołach); mogły też zrobić sobie zdjęcie w „pszczelej” fotobudce.

Teraz już wszyscy wiedzą, że pszczoły są pożyteczne i potrzebne, a bez nich przyroda nie mogłaby istnieć. Zatem pomagajmy pszczołom, siejąc i sadząc w ogrodach kwiaty!

Kamila Czamańska

Zawsze aktywne