Wiwat Konstytucja!

30 kwietnia w naszej szkole od samego rana rozbrzmiewały radosne okrzyki na cześć Konstytucji, króla i innych stanów. To liczna grupa utalentowanych młodych ludzi uświetniła zbliżającą się rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, prezentując swoje pasje i talenty w przygotowanym montażu słowno – muzycznym.

Wspólnie odbyliśmy podróż od roku 1791 do czasów współczesnych. Towarzyszyły nam w tej wyprawie teksty poetyckie o ojczyźnie, wolności i narodzie. Uczniowie podczas przedstawienia poznali okoliczności powstania pierwszej w Europie konstytucji, znaczenie pojęcia "liberum veto", a także dowiedzieli się, jak współcześnie być patriotą i troszczyć się o swój kraj. Występ trzecio i siódmoklasistów wzbogaciły: prezentacja ukazująca piękne polskie krajobrazy oraz "żywe obrazy", które stanowiły ilustracje do prezentowanych utworów poetyckich i wokalnych.

W montażu słowno - muzycznym wykorzystano sprzęt nagłaśniający oraz aparat fotograficzny zakupione w ramach programu "Laboratoria Przyszłości". Wspólne świętowanie było wyrazem naszego patriotyzmu i szacunku do tradycji oraz historii.

Mariola Frąszczak

Zawsze aktywne