Wyjazd na strzelnicę w Robaczynie

17 czerwca - w ramach rozwijania umiejętności strzeleckich - uczniowie klas siódmych wybrali się na wycieczkę na strzelnicę w Robaczynie. Główne cele wyjazdu to poznanie zasad bezpieczeństwa i bezpiecznego obchodzenia się z bronią, praktyczne rozwijanie umiejętności celowania z broni oraz doskonalenie orientacji w terenie i posługiwania się kompasem. Dodatkowo również ćwiczenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Zajęcia zostały zorganizowane przez Śmigielskie Stowarzyszenie Strzeleckie GROM, odbywały się w grupach pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Młodzież została zapoznana z zasadami bezpieczeństwa na strzelnicy, zasadami celowania oraz typowymi błędami w technice strzelania, a następnie przeprowadzono mały „turniej” strzelecki. Dla wielu uczniów było to pierwsze takie doświadczenie w życiu. Niektórzy wykazali się naprawdę dobrymi umiejętnościami celowniczymi.

W międzyczasie młodzież uczestniczyła również w zajęciach terenowych oraz z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Tutaj można było sprawdzić swoją wiedzę geograficzną, z zakresu pierwszej pomocy, a także sprawność fizyczną i umysłową.

Wyjazd dostarczył wielu wrażeń i był wspaniałym czasem na integrację uczniów.

Magdalena Schulz

Zawsze aktywne